Loading
Atslēgvārdi:

Domapmaiņa: Kā tiesiski regulēt viendzimuma partnerattiecības? 4

Latvijā dzīvo “neredzamās ģimenes” — viendzimuma pāri, kurus nesargā Satversme, jo tajā ir nostiprināta tikai savienība starp vīrieti un sievieti. Aicinām uz diskusiju par to, kādam būtu jābūt viena dzimuma partnerattiecību tiesiskajam regulējumam.

Spuldzes

Taču nesen viena neredzamā ģimene izgaismojās — ir piedzimis bērns, kuram ir mamma, tētis un vēl viena mamma. Kādi juridiski šķēršļi ir likti šīs ģimenes ceļā? Un kā tos novērst, lai visas ģimenes Latvijā varētu baudīt pilntiesīgu dzīvi? Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība Mozaīka pagājušā gada sākumā rosināja Latvijā pieņemt partnerattiecību likumu, kas juridiski atzītu “neredzamās ģimenes”, tomēr valsts amatpersonas šo priekšlikumu nav atbalstījušas.

Sabiedriskās politikas portāls politika.lv un K. Adenauera fonds aicina Jūs uz domapmaiņu “Kā tiesiski regulēt viendzimuma partnerattiecības?” šā gada 16. maijā, plkst. 18:00-20:00 Rīgā, Birojnīcā, Berga Bazārā (ieeja no Dzirnavu ielas).

Par to, kādam viena dzimuma partnerattiecību tiesiskajam regulējumam būtu jābūt domapmaiņā diskutēs Saeimas priekšsēdētājas biedre Inga Bite (RP), Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns, LGBT un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes locekle Evita Goša, Dr.iur. Kristīne Dupate un tiesībsargs Juris Jansons.

Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Diskusija būs vērojama arī tiešraidē politika.lv un K. Adenauera fonda mājas lapā. Pēc diskusijas visi aicināti turpināt aktīvas sarunas pie vīna glāzes.

Birojnīcā vietu skaits ir ierobežots. Lūdzu, piesakieties dalībai diskusijā, rakstot uz straustina@politika.lv līdz 15. maijam.

Sabiedriskās politikas portāls politika.lv un K. Adenauera fonds domapmaiņas par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem rīko regulāri — katra mēneša trešajā trešdienā. Nākamā domu apmaiņa iecerēta 13. jūnijā.

Uz tikšanos!
Plašāka informācija:
Ilze Straustiņa, politika.lv producente, straustina@politika.lv

Creative_commons Creative Commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu politika.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt politika.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Sēru komplekts 2 Autors:Gatis Cīrulis

Par visu padomāts 0 Autors:Gatis Cīrulis

PROVIDUS saņem starptautisku balvu 0 Autors:Politika.lv

Dear readers, 0 Autors:Politika.lv

Lietotāju aptauja 2012 6 Autors:Politika.lv

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

Tmp_author
 • Politika.lv iestājas par kvalitatīvu un iecietīgu diskusiju vidi internetā. Politika.lv aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Politika.lv patur tiesības dzēst aizskarošus komentārus un liegt rakstu komentēšanas iespēju. Deklarācija par cieņu, iecietību un sadarbību interneta telpā
  Tmp_author
  Kingkong

  Cet article a été un très bon guide pour moi. Après avoir terminé avec succès la lecture de cet article, j'ai découvert que moi aussi je peux être un écrivain et je serai un. Vous avez inspiré beaucoup grâce à cet article et je suis reconnaissante réel à vous pour cela. http://www.repliquemontresluxes.eu

  Atbildēt
  Tmp_author
  asd

  Nav interesanti,labāk lai hakeri intervijās pastāsta par kiberkaru,kurš nu jau kādu laiku notiek starp ASV un ĶTR.Cik ilgi tas turpināsies un ar ko tas varētu beigties. download http://downloadfreewarenow.com/my-boo-hack-cheats

  Atbildēt
  Tmp_author
  Ainārs Melnacis

  TV vērotāj. Atļaušos tev oponēt.
  Manuprāt Latvijas sabiedrība ir skaidri redzamas tendences - tauta ir vairāk sekotāji nekā domātāji. Attiecīgi daudz kas tiek pieņemts par labu esam, ja viņu ievēlētais politiskais spēks kaut ko izdara, kas viņu dzīves absolūti neskar, bet ir politiskā spēka spēlīšu instruments. Piemērs - SC elektorāts, kurš saskrēja parakstīties par referendumu, kad to izdarīja Ušakovs.
  Līdzīgs piemērs ir arī ar satversmes grozījumiem 110. pantā. Tas nekas, ka ir citi ierobežojošie likumi, tas nekas, ka jebkurā brīdī Satversmi var taču atkal grozīt par labu homoseksuāļiem, bet nē - jātērē laiks un nauda šādu grozījumu veikšanai, radot ilūziju, ka rūpējas par ģimenēm.
  Vēl viens piemērs - Praida aizliegumi. Tas nekas, ka katru gadu tiesa atzīst šādu aizliegumu par nepamatotu, tomēr atkal tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda tiesai, lai tikai parādītu elektorātam, ka viņi ir pret homoseksuāļiem. Un elektorāts arī tam svēti tic, ka ir kaut kāds politiskais pretspars un attiecīgi arī šai tendencei seko sabiedriskajā domā, jo neanalizē nedz situācijas cēloņus, ne sekas un to, ka patiesība par šo politiku maksā no savām kabatām nevājas naudiņas.
  Un ļoti žēl, ka nav neviens politiskais spēks, kurš Latvijā varētu kā Obama skaidri pateikt, ka ir par homoseksuāļu tiesībām, ir par šādam ģimenēm, lai valsts būtu sakārtota, likumi būtu sakārtoti, neviens bērns nebūtu lieks, un neviens vecāks nepaliktu aiz borta, reāli pastāvošas ģimenes ietvaros, kam neviens likums nevar pretoties tīri tāpēc, ka nav vairs viduslaiki un homoseksualitāte ir ikdienas norma mums apkārt. Tāpēc ir nepieciešama diskusija tīri politiskajā līmenī, jo liberālajiem politiķiem ir jānāk pie tautas un jāskaidro tīri politiskie un ekonomiskie šo jautājumu aspekti, jo viņi ir tie, kuros tauta klausās, kamēr Mozaika var staigāt vai nestaigāt pa parciņu, bet vienīgie kuri viņos klausās ir ekstremisti, kas viņus apmētā ar sūdiem, jo vidējam sabiedrības indivīdam ir vienaldzīgas viņa kaimiņa problēmas, ja vien viņam skaidri un gaisi neparāda, ka kaimiņa problēmu nerisināšana (vai drīzāk politiska spēlēšanās ar tām) tiešā veidā atsaucas uz viņa paša dzīves kvalitāti, kait vai tajā, ka viņa paša bērni nevar dabūt pietiekošu izglītību vai uzturu, tikai tāpēc, ka pašvaldība un valsts nelietderīgi tērē naudu apspiežot citu tiesības.
  Ja zivs pūst no galvas, tad ar galvas kvalitātes uzlabošanu ir arī jāsāk.

  Atbildēt
  Tmp_author
  TV vērotājs

  Tad es saprotu, ka notiks diskusijā - Kā "apčakarēt" Satversmi?
  Vai tomēr loģiskāk nebūtu runāt ar sabiedrību, izskaidrot un pārliecināt, lai būtu atbalsts Satversmes maiņai, un tikai tad pieņemt kādus citus likumus?

  Ja kāds mēģina apgalvot, ka partnerattiecību reģistrācija nav laulība (nevis pēc nosaukuma, bet pēc būtības), tad lai atbild uz jautājumu - vai tiešām šī partnerattiecību reģistrēšana būs neatkarīga no laulībām, piemēram, vai cilvēks, esot laulībā, varēs arī reģistrēt partnerattiecības ar kādu citu personu, vai partnerattiecības drīkstēs reģistrēt arī tuvi radinieki?

  Atbildēt
  Saistītie raksti
  Citi autora darbi
  5925896464_3e3fb5b326_z

  Piederības sajūta Latvijai 4 Autors:SKDS

  4268791597_54fb36ba21

  Discrimination of Migrant Workers at the Workplace 2 Autors:Jacque Mallender, Mirja Gutheil, Aurélie Heetman, Daniel Griffiths, Malin Carlberg, Rachel Marangozov

  5981449227_e0507e7e9e_z

  Inside Ukraine 3 Autors:Vira Nanivska, Vasyl Filipchuk, Hanna Cherednychenko, Oleksandr Zholud, Olena Zakharova, Iaroslav Kovalchuk, Volodymyr Prytula, Roman Basalyha